University of Atlantia

Course Catalog

University Session #32 - October 1, 1992 - Barony of Ponte Alto

Registration is now closed for this session. You may sign up for classes at the University Event in person.

View Class Schedule - Grid View

Filter by Class Category

Filter by Track

  # Title Instructor(s) Room Fee Attendees Length Time  
 
1 Teleri Talgellawg 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
10 Donal Galbraith 23/24 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
11 Alyson of Islay 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
14 GREGOIRE DE CONTEVILLE 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
15 Wulfgifu Wadylove of Wokyhole 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
16 Dugal MacTaveis 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
17 Hossein Ali Qomi 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
18 Niall McKennett
Strykar Geirhaldsson
9/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
19 Deirdre O'Siodhachain 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
2 Winifred Corbet de Wynterwood 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
20 Giles O' Culzean 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
21 Angharad verch Rhuawn 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
22 Stefan of Cambion 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
23 Hagar the Black 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
24 Otho d'Auvergne 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
25 Aria de Châtillon 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
26 JUSTIN DU COEUR
Niall McKennett
Robyyan Torr d'Elandris
13/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
27 Isobel Gildingwater of Ditchingham 34/35 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
28 Keilyn FitzWarin 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
29 Robyyan Torr d'Elandris 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
3 JUSTIN DU COEUR 3/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
30 Anna McAyre of Gorabh
Dealla Cohen
9/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
31 Dafydd ap Gwystl 2/3 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
32 Deirdre O'Siodhachain
Fernanda de la Forêt
16/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
35 Stefan of Cambion 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
36 Siobhan O'Riordain 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
39 CATRIN O'R RHYD FOR 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
4 MICHAEL OF YORK 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
40 GREGOIRE DE CONTEVILLE 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
42 Niall McKennett 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
43 Igor Medvéd 34/35 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
44 Teleri Talgellawg 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
46 Fritz Justus Fritz 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
47 Deirdre O'Siodhachain 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
48 Aislynn of Jarrow 28/29 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
49 Gyrth Oldcastle of Ravenspur 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
5 Robyyan Torr d'Elandris 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
50 Fevronia Murometsa 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
6 Angharad verch Rhuawn 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
7 Cadwan Galwiddoe of Redmarch 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
8 Dealla Cohen
Robyyan Torr d'Elandris
6/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
9 Fernanda de la Forêt
Melisande de Belvoir
22/24 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
12 Geoffrey Gamble 7/8 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
37 Hossein Ali Qomi 4/5 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
38 Bleiddian y Llwynonn 12/13 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
41 CATRIN O'R RHYD FOR 11/12 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
45 Sita of Oudh 5/6 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
34 Damon Argent
SCHUYLER VAN DER MITTELBROOK
7/9 4 hrs 5:00 AM - 9:00 AM
 
13 Nicole Sinclair 6/7 6 hrs 10:00 AM - 4:30 PM
 
33 Karl von Quirnbach 1/2 6 hrs 10:00 AM - 4:30 PM

Other Session Catalogs