University of Atlantia

Course Catalog

University Session #34 - June 1, 1993 - Canton of Kapellenberg

Registration is now closed for this session. You may sign up for classes at the University Event in person.

View Class Schedule - Grid View

Filter by Class Category

Filter by Track

  # Title Instructor(s) Room Fee Attendees Length Time  
 
1 Brian du Bois Breton
Rinaldo Diego
Sigurd Ericsson of Bergen
16/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
10 Henry Best 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
12 Elise Dominique Clairmont 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
13 Keilyn FitzWarin 28/29 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
14 Stefan of Cambion 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
15 Brian du Bois Breton 23/24 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
16 Caterina Leonora de Forza d'Agro 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
21 Hossein Ali Qomi
Judith von Gruenwald
16/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
22 Minowara Kiritsubo 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
23 Keilyn FitzWarin 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
24 MAERE OF CAER DUBH 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
25 Keilyn FitzWarin 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
27 Jaelle of Armida 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
29 Deirdre O'Siodhachain 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
30 ROBERT TALBOT 24/25 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
33 Deirdre O'Siodhachain 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
34 Hossein Ali Qomi 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
35 KYNA CIARDA 17/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
38 Niall McKennett 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
39 Gerlach Wiesengrund 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
40 Alan of Gravesend 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
41 Alan of Gravesend
Gerlach Wiesengrund
11/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
42 Geoffrey Gamble 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
43 Padraig Brian Muadhan 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
44 Herveus d'Ormonde 25/26 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
45 Jaelle of Armida 25/26 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
46 Fritz Justus Fritz 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
48 Richard FitzGilbert 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
5 Rhys Terfan Greydragon 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
50 Angharad verch Rhuawn
Fritz Justus Fritz
Keilyn FitzWarin
Melisande de Belvoir
13/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
52 Igor Medvéd 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
53 Robyyan Torr d'Elandris 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
55 Melisande de Belvoir 20/21 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
6 Rhys Terfan Greydragon 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
8 Angharad verch Rhuawn 23/24 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
9 KYNA CIARDA
Melisande de Belvoir
18/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
11 Ysabeau Cameron 11/12 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
17 Beornheard of Wearmouth 24/25 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
19 Gyrth Oldcastle of Ravenspur 38/40 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
2 Hubert FitzBennett 20/21 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
3 THANEY MACEOGHAN OF LOCH FYNE 3/4 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
31 Robyyan Torr d'Elandris 8/9 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
32 Dafydd ap Gwystl 17/18 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
36 Giacomo Vincènti 14/15 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
37 GREGOIRE DE CONTEVILLE 9/10 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
47 Minowara Kiritsubo 6/7 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
49 Helen Whitmore 16/17 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
51 Ioannes Nikaias
Ysabeau Cameron
17/19 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
54 LYRA D'ORLEANS 15/16 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
7 Caterina Leonora de Forza d'Agro 15/16 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
20 Clare de Crecy 3/4 4 hrs 5:00 AM - 9:00 AM
 
26 Dafydd ap Gwystl 1/2 4 hrs 5:00 AM - 9:00 AM
 
28 Damon Argent
SCHUYLER VAN DER MITTELBROOK
15/17 4 hrs 5:00 AM - 9:00 AM
 
18 Aria de Châtillon 11/12 6 hrs 10:00 AM - 4:30 PM
 
4 Nicole Sinclair 6/7 6 hrs 10:00 AM - 4:30 PM

Other Session Catalogs