University of Atlantia

Course Catalog

University Session #37 - December 3, 1994 - Shire of Isenfir

Registration is now closed for this session. You may sign up for classes at the University Event in person.

View Class Schedule - Grid View

Filter by Class Category

Filter by Track

  # Title Instructor(s) Room Fee Attendees Length Time  
 
1 Thora Arnketilsdóttir 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
10 Rebecca the Contrary 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
11 Anne of Carthew 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
12 Anne of Carthew 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
13 Anne of Carthew 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
14 Giacomo Vincènti 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
15 Tadhg mac Aodháin uí Chonchobhair 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
16 Gyrth Oldcastle of Ravenspur 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
17 Fernanda de la Forêt
Judith von Gruenwald
17/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
18 Evan da Collaureo 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
19 Alisoun MacCoul of Elphane 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
2 Aislynn of Jarrow 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
20 Corun MacAnndra 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
21 Rosatrude the Shrew 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
24 Stefan of Cambion 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
25 Alisoun MacCoul of Elphane 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
26 Aislynn of Jarrow 31/32 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
27 Aislynn of Jarrow 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
28 Isobel Gildingwater of Ditchingham 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
30 Annys Reynard
Judith von Gruenwald
6/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
31 Herveus d'Ormonde 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
32 Jaelle of Armida 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
33 Thomas Smyth of Ayr 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
34 Stefan of Cambion 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
35 Stefan of Cambion 1/2 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
36 Robyyan Torr d'Elandris 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
37 Enid nic Eoin 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
38 Aislynn of Jarrow 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
39 Morvran Corbet de la Flamme 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
4 Yaakov HaMizrachi 27/28 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
40 Hróðný Rognvaldsdóttir 3/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
41 Robyyan Torr d'Elandris 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
42 Judith von Gruenwald 3/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
43 Hróðný Rognvaldsdóttir 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
44 Myles of Falkon Hold
Olwen de Montgomery
4/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
45 Rabah az-Zafir 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
47 Winifred Corbet de Wynterwood 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
48 Rose of Black Diamond 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
49 Allasondrea de Fano 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
5 Hreodbeorht MacBeath 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
51 Elisabeth MacAlester of Kintyre 3/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
52 Morvran Corbet de la Flamme 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
54 Kostantin Volkovich 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
55 Jaelle of Armida 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
56 Heinrich Kreiner 17/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
57 Temair MacDiarmada
Winifred Corbet de Wynterwood
8/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
58 Isobel Gildingwater of Ditchingham 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
59 Hreodbeorht MacBeath 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
6 Enid nic Eoin 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
60 Bran Trefonnen 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
61 Bran Trefonnen 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
63 Johanna Hanscom
Matilda Grill
2/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
64 Gerlach Wiesengrund 1/2 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
65 Giacomo Vincènti 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
66 Alan of Gravesend
Geoffrey Gamble
6/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
67 Earnwynn van Zwaluwenburg 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
68 Aelfred of Cres 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
7 Anneke MacAiodh 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
70 Yaakov HaMizrachi 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
71 Henry Best 24/25 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
72 Angharad Melys 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
73 Deirdre O'Siodhachain 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
74 Ysabeau Cameron 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
76 Isobel Gildingwater of Ditchingham 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
77 Beornheard of Wearmouth 2/3 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
78 Corun MacAnndra 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
79 Elise Dominique Clairmont 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
8 Caitlyn O'Duirnin 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
80 Fernanda de la Forêt
Gyrth Oldcastle of Ravenspur
Robyyan Torr d'Elandris
Rose of Black Diamond
Ysabeau Cameron
25/30 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
81 Rose of Black Diamond
Winifred Corbet de Wynterwood
5/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
82 Kenwrec FitzRaymund 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
83 Corwyn Sinister 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
9 Alistair Macmillan 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
23 Niall McKennett 10/11 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
29 Francesca la Curiosa
Nicole Sinclair
6/8 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
3 Tadhg mac Aodháin uí Chonchobhair 8/9 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
46 Hróðný Rognvaldsdóttir 5/6 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
50 Ariane la Fileuse 1/2 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
62 Giacomo Vincènti 3/4 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
69 Ariane la Fileuse 1/2 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
75 Dafydd ap Gwystl 7/8 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
22 Teleri Talgellawg 6/7 6 hrs 5:00 AM - 11:00 AM
 
53 Damon Argent
Etienne le Couteau des Roches
Gawain Kilgore
6/9 6 hrs 5:00 AM - 11:00 AM

Other Session Catalogs