University of Atlantia

Course Catalog

University Session #40 - June 1, 1996 - Barony of Ponte Alto

Registration is now closed for this session. You may sign up for classes at the University Event in person.

View Class Schedule - Grid View

Filter by Class Category

Filter by Track

  # Title Instructor(s) Room Fee Attendees Length Time  
 
1 Cassandra Arabella Giordano
JULYAN GOODWYN
Kendrick Wayfarer
13/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
11 Ceridwen ferch Owain 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
12 Conrad von Regensburg 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
14 Tirloch of Tallaght 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
15 Leifr Jóhansson 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
16 Leifr Jóhansson 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
17 Dafydd ap Gwystl
Gyrth Oldcastle of Ravenspur
Iain Monlach
Richard FitzGilbert
11/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
18 Gregory Blount 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
2 Giacomo Vincènti 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
20 Anneke MacAiodh 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
21 ANTOINE DE BAYONNE 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
22 Rhys Terfan Greydragon 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
23 Pedro de Alcazar 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
24 Anne of Carthew 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
25 Tadhg mac Aodháin uí Chonchobhair 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
26 Aislynn of Jarrow 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
27 Cassandra Arabella Giordano
JULYAN GOODWYN
Kendrick Wayfarer
15/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
28 Allasondrea de Fano 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
29 Aislynn of Jarrow 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
3 Dealla Cohen 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
30 Yaakov HaMizrachi 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
31 Richard FitzGilbert 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
32 Richard FitzGilbert 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
33 Richard FitzGilbert 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
34 Geoffrey Gamble 4/5 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
35 Earnwynn van Zwaluwenburg 20/21 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
36 CHAI'USUN 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
37 Yaakov HaMizrachi 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
38 CHAI'USUN 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
4 Tadhg mac Aodháin uí Chonchobhair 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
41 Susanna Grey 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
42 Robyyan Torr d'Elandris 1/2 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
43 Deirdre O'Siodhachain 3/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
45 Niall McKennett 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
46 Gerlach Wiesengrund
Robert Bedingfield
1/3 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
47 Alan of Gravesend 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
48 Dafydd ap Gwystl 33/34 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
49 Dafydd ap Gwystl
Ginevra die Hohe
Michael the Limner
1/4 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
5 Aislynn of Jarrow 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
52 Alan of Gravesend
Giacomo Vincènti
14/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
53 Rhys Terfan Greydragon 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
54 Tangwystl ferch Dafydd 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
55 Clare de Crecy 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
56 Celynen of Stow-on-the-Wold 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
57 Tangwystl ferch Dafydd 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
58 Stefan of Cambion 1/2 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
59 Evan da Collaureo 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
6 Efenwealt Wystle 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
60 Efenwealt Wystle 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
61 Aislynn of Jarrow 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
62 GWENNETH DE BRUGE 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
63 Isobel Gildingwater of Ditchingham 5/6 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
64 Melisande de Belvoir
Michael Oldcastle of Ravenspur
16/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
65 Corun MacAnndra 17/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
8 Azza al-Shiraziyya 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
9 Dafydd ap Gwystl 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
10 Anne of Carthew 19/20 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
13 Beornheard of Wearmouth 15/16 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
19 Strykar Geirhaldsson 5/6 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
40 Anneke MacAiodh 9/10 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
44 Robert Bedingfield 2/3 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
50 Rhys Terfan Greydragon
Tadhg mac Aodháin uí Chonchobhair
2/4 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
7 Gyrth Oldcastle of Ravenspur 3/4 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
39 Johanna Hanscom 3/4 6 hrs 5:00 AM - 11:00 AM
 
51 Damon Argent 9/10 6 hrs 5:00 AM - 11:00 AM

Other Session Catalogs