University of Atlantia

Course Catalog

University Session #41 - February 1, 1997 - Shire of Drachentor

Registration is now closed for this session. You may sign up for classes at the University Event in person.

View Class Schedule - Grid View

Filter by Class Category

Filter by Track

February 1, 1997

  # Title Instructor(s) Room Fee Attendees Length Time  
 
1 Gregory Blount 30/32 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
10 Herveus d'Ormonde 28/29 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
11 Aelfred of Cres
Rebecca the Contrary
20/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
12 Jonathan Blackbow 17/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
13 Jonathan Blackbow 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
15 Eldred Ælfwald
Rhiannon ui Neill
18/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
17 Rhiannon ui Neill 30/31 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
18 Hróðný Rognvaldsdóttir 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
19 Gregory Blount 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
2 Giacomo Vincènti 26/27 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
20 Igor Medvéd 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
21 James of Rutland 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
23 Labhaiose inghean ui Raghailligh 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
24 Labhaiose inghean ui Raghailligh 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
25 Alanna of Volchevo Lesa 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
26 Elizaveta Aleksandrovna 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
27 Miriam Esther bat Issachar 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
28 Caemfind ingen Chobthaig 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
29 Keilyn FitzWarin 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
3 Xenophon Vaughn 17/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
30 JULYAN GOODWYN
Kendrick Wayfarer
12/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
31 Brendan the Shameless
JULYAN GOODWYN
Kendrick Wayfarer
14/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
32 Margherita la Tessitrice 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
33 Azza al-Shiraziyya 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
34 Sionan McCruimein 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
35 Marsali Fox 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
36 Allasondrea de Fano 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
38 Robert Bedingfield 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
39 Hróðný Rognvaldsdóttir 20/21 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
4 Dealla Cohen 12/13 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
41 Achbar ibn Ali 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
42 Ana Ilevna 6/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
43 Deirdre of Boolteens 13/14 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
44 THOMAS THE NAVIGATOR 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
46 Xenophon Vaughn 7/8 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
47 Aelfred of Cres
Allasondrea de Fano
Ceridwen ferch Owain
Dafydd ap Gwystl
Deirdre O'Siodhachain
Gerlach Wiesengrund
1/7 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
48 Igor Medvéd 9/10 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
49 Philip Bell 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
5 Evan da Collaureo 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
51 Maelgwn ap Gruffyd 21/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
52 Reynard de la Rochefoucauld 10/11 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
53 Reynard de la Rochefoucauld 8/9 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
54 Ceridwen ferch Owain 20/22 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
55 Tangwystl ferch Dafydd 18/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
56 Bryce de Byram
Niall Duncan MacFarlane
24/26 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
57 Deirdre of Boolteens 18/19 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
58 Celynen of Stow-on-the-Wold 11/12 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
59 Stefan of Cambion 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
6 Rhys Terfan Greydragon 16/17 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
60 Allasondrea de Fano 22/23 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
61 Aaron Exile 19/20 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
62 Bryce de Byram 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
63 Ceridwen ferch Owain 14/15 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
8 Rhys Terfan Greydragon
Thomas Smyth of Ayr
16/18 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
9 Niall Duncan MacFarlane 15/16 1 hr 5:00 AM - 6:00 AM
 
14 Dafydd ap Gwystl 36/37 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
16 Brigit of Mercia 10/11 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
40 William the Stout 25/26 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
7 Anne of Carthew 33/35 2 hrs 5:00 AM - 7:00 AM
 
22 Caitlín Cheannláidir 18/19 3 hrs 5:00 AM - 8:00 AM
 
37 Damon Argent
SEAN PATRICK
16/18 3 hrs 5:00 AM - 8:00 AM
 
50 DONULF DONALDSON
Richard ffaukes
Rufus Pigboy
15/18 3 hrs 5:00 AM - 8:00 AM
 
45 Celynen of Stow-on-the-Wold
Dafydd ap Gwystl
Earnwynn van Zwaluwenburg
Isobel Gildingwater of Ditchingham
11/15 6 hrs 5:00 AM - 11:00 AM

Other Session Catalogs